Plany ewakuacyjne

W trosce o Wasze bezpieczeństwo powstały plany podpowiadające jak postępować w razie wypadku nurkowego (do pobrania i wydrukowania). Oddajemy je do Waszej dyspozycji.

Mamy nadzieję, że nigdy nie zaistnieje potrzeba, abyście musieli ich użyć. Zawsze jednak warto mieć je wydrukowane i pozostawione za szybą samochodu przygotowanego do ewentualnego niesienia pomocy, obok sprawnego telefonu komórkowego.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowany materiał był aktualny, ale przed nurkowaniem zawsze sprawdźcie aktualność danych.

wkrótce kolejne...

Plan alarmowy – konieczność czy strata czasu?

Wypadki w nurkowaniu zdarzają się bardzo rzadko i dlatego bardzo często bagatelizujemy możliwość ich wystąpienia do czasu rzeczywistego zdarzenia. Niezależnie od małego prawdopodobieństwa wystąpienia wypadku bardzo dobrze jest się przygotować na taka sytuację. Mamy tu trzy etapy gotowości:
1/ sprzętową
2/ szkoleniowy
3/ informacyjny

W tym artykule postaram się opisać z jakich elementów powinien się składać prawidłowy plan alarmowy.
Czytaj więcej

Algorytmy postępowania w wypadku zatrzymania krążenia

Obok planów ewakuacyjnych zawsze warto mieć dodatkowy materiał dotyczący udzielania pierwszej pomocy. Na stronach Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) do bezpłatnego pobrania są w postaci przejrzystych posterów algorytmy postępowania dla różnych epizodów nagłych zatrzymań krążenia (NZK).

Darmowy dostęp możliwy jest po rejestracji.
www.erc.edu/index.php/doclibrary/en/142/1/

MATERIAŁY SĄ OPRACOWANE W JĘZYKU POLSKIM


Darowizna na rzecz Safe Water Association

Kwota: PLN

Płatności obsługuje dotpay.pl

Bezpieczna Hańcza 1%

opp1proc