AED od SWA w bazach nurkowych

Czy wiesz, że już 8 baz ma AED od SWA? To także dzięki Tobie i Twojemu 1%

SAFE WATER ASSOCIATION (SWA) w ramach prowadzonych projektów „Bezpieczna Woda +1%" i „Bezpieczna Hańcza +1%" przekazało:

Ddefibrylatory (AED) Philips FRx do:

 • CN Adriatic i BananaDivers nad Hańczą
 • ScubaDiver Rybaki nad j. Łańskim
 • CN Dive Point
 • Baza Nurkowa Piechcin
 • Nautilus Kraków - w sezonie baza na wyspie Murter (Chorwacja)
 • CN Divemania w Warszawa
 • Baza CN Tryton nad j. Kłodno

Defibrylatory treningowe Philips HS1 do:

 • Centrum Nurkowe Krokodyle w Olsztynie (SDI/TDI)
 • Szkoła Instruktorów im. Witka Śmiłowskiego (PADI, DAN)
 • Centrum Nurkowe Tryton (SSI)

Często spotykamy się z pytaniem dlaczego przekazujemy bazom i centrum nurkowym właśnie defibrylatory. Dlaczego nie przekazujemy zestawów tlenowych, które powinny być na każdym nurkowisku?

Safe Water Association wychodzi z założenia, że nie należy nikogo wyręczać w tym, co powinno być obowiązkowe. Każdy, kto prowadzi bazę nurkową powinien posiadać w bazie sprawny, gotowy do użycia zestaw tlenowy. Każdy instruktor lub inny organizator wyjazdu nurkowego powinien zadbać o zabezpieczenie w postaci zestaw tlenowego dla swojej grupy. Tego uczy się na kursach od poziomu podstawowego o kursach DM czy instruktorskich nie wspominając. Każdy organizator wyjazdu nie zapewniający zestawu tlenowego w miejscu nurkowania jest w naszej ocenie osobą nieodpowiedzialną.

Chcemy dzięki naszym działaniom podnieść standard. Taką zmianą jakościową w zakresie bezpieczeństwa na nurkowisku jest właśnie defibrylator. Niestety zdarzają się coraz częściej wypadki w których problem związany jest nie tyle z błędami czy awariami w trakcie nurkowania a kondycją czy stanem zdrowia osób nurkujących. Nurkowanie jest tutaj swego rodzaju katalizatorem. Dlatego właśnie defibrylator.

Chcemy, aby nasze działanie w ramach projektu „Bezpieczna Woda +1%" i „Bezpieczna Hańcza +1%" miało trzy główne płaszczyzny:

 1. Bezpieczeństwo – czyli realne zwiększenie bezpieczeństwa nurkowisk poprzez dostarczenie wysokiej klasy sprzętu do ratowania życia do baz i centrów nurkowych.
 2. Edukacja – czyli przyzwyczajenie do obecności defibrylatora w przestrzeni publicznej. Obecność tam ma zachęcić do szkoleń z zakresu użycia AED i pierwszej pomocy. Być może właśnie dzięki „opatrzeniu się" z tym sprzętem na nurkowisku, stworzenie możliwości do dotknięcia i poznania zasad działania tego sprzętu w sposób mniej formalny, co umożliwia właśnie wyjazd nurkowy, jego użycie w sytuacji wypadku w metrze, lotnisku czy galerii handlowej nie będzie stanowiło problemu. Przekazywane przez nas defibrylatory posiadają funkcję szkoleniową. Chcemy, aby bazy które otrzymały od nas AED nieodpłatnie udostępniały go do szkoleń.
 3. Odpowiedzialność – czyli zapewnienie uczestnikom akcji ratunkowej w momencie zaistnienia wypadku poczucia, że zrobili wszystko co było możliwe do zrobienia. Użyli wszelkich możliwych i dostępnych środków (zestaw tlenowy, defibrylator) aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, maksymalnie zwiększyli jego szanse przeżycia i/lub zminimalizowali skutki wypadku przed przybyciem profesjonalnych służb ratunkowych.

Dlaczego przekazujemy defibrylatory nie tylko do baz ale również do centrów nurkowych? – chcemy aby AED były tam, gdzie są osoby nurkujące. Centra nurkowe organizują wyjazdy, są obecne na nurkowiskach, również tam, gdzie nie ma dobrze funkcjonujących baz lub są bazy które nie są zainteresowane współpracą z Safe Water Association – właśnie dlatego otrzymują od nas defibrylator. Wiemy, że dzięki temu AED będzie możliwie najbliżej wody, w miejscach gdzie są osoby nurkujące.

Jeszcze kilka zdań o samym sprzęcie który przekazujemy. Defibrylator AED Philips HeartStart FRx to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie, najczęściej kupowany defibrylator na świecie, zaprojektowany z myślą o użytkowaniu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Philips HeartStart FRx to jeden z bardzo nielicznych defibrylatorów na świecie, który może pracować gdy pacjent znajduje się na podłożu MOKRYM lub metalowym. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem na basen, do zakładów przemysłowych, a także służb ratowniczych tj. Straż Pożarna.

AED Philips HeartStart FRx zbudowano tak, aby przewyższał rygorystyczne wymagania testowe: polewanie wodą – IP55, obciążenie do 225 kg i upadek na beton z wysokości jednego metra. Nie wymaga serwisów okresowych, które są obowiązkowe u innych producentów i kosztują średnio 600-1300 zł co 2 lata, brak jest opłat za serwis przez 8 lat gwarancji, nawet po użyciu.

Safe Water Association przekazuje również defibrylatory treningowe. Chcemy aby ten sprzęt trafiał do Instruktorów Trenerów (czyli osób szkolących instruktorów) DAN i EFR. Chcemy w ten sposób popularyzować wiedzę na temat użycia AED, zachęcić przyszłych instruktorów do włączenia do swojej oferty treningów właśnie szkoleń z użycia defibrylatora.

Przekazując defibrylatory, zawsze życzymy aby nigdy nie było potrzeby ich użycia w sytuacji zagrożenia życia.

Darowizna na rzecz Safe Water Association

Kwota: PLN

Płatności obsługuje dotpay.pl

Bezpieczna Hańcza 1%

opp1proc