Bo czystość ma znaczenie...
  Marcin Pawełczyk
4You – wyłączny dystrybutor marki Apollo w Polsce

Każdego roku tysiące nurków odwiedzają nurkowiska całego świata, by zakosztować piękna, ukrytego po drugiej stronie błękitnej tafli. Nieistotne czy jest to podróż na drugi koniec świata, czy tylko do sąsiedniego województwa, nasze nurkowanie będzie w pewnym stopniu zależne od czynników zewnętrznych, takich jak jakość oferowanego nam sprzętu czy też usług (np. napełnianie butli).

Większość baz nurkowych spełnia wszystkie niezbędne standardy, mające na celu zapewnienie nam komfortu i bezpieczeństwa podczas nurkowania (a przynajmniej tak właśnie chcielibyśmy myśleć), jednak nawet w najlepiej zorganizowanej bazie, może przytrafić nam się problem. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego, gdzie odwiedzających jest tak wielu, że często nie sposób dopilnować wszystkiego, a sprzęt nurkowy eksploatowany jest bardzo intensywnie.

micro-filtr-apollo

micro-filtr-apollo

Większość potrzebnego sprzętu nurkowego zazwyczaj zabieramy ze sobą i jest to podstawa naszego komfortu podczas zanurzenia. Niestety w jednym, (ale jakże istotnym!) przypadku, często musimy zdać się na to, czym dysponuje lokalna baza. Mowa tu oczywiście o wypożyczanych butlach czy też korzystaniu z kompresora. Ci bardziej otrzaskani w podwodnych wojażach zdają sobie sprawę, że kwestie jakości oraz stanu sprzętu nurkowego w bazach na całym świecie wyglądają bardzo różnie. W mieszaninie oddechowej, z jakiej przyjdzie nam korzystać, możemy znaleźć wiele niepożądanych składników jak: rdza, oleje, smary i cała masa innych zanieczyszczeń. Czasami jest to wina zaniedbań i braku jakiegokolwiek serwisu ze strony personelu bazy, ale może zdarzyć się i tak, że w zaufanym centrum w wyniku awarii, źle przeprowadzonego serwisu czy wady filtra, napełnią nam flaszki nie do końca tym, czego byśmy sobie życzyli. Przed wszystkimi powyższymi przypadkami, możemy się jednak zabezpieczyć, wzbogacając nasz sprzęt nurkowy o filtr powietrza japońskiej firmy Apollo – Bio Micro. Ten niewielki (5.1cm) element naszego ekwipunku, pozwoli nam w pełni cieszyć się nurkowaniem oraz poprawi nasze bezpieczeństwo, chroniąc nas przed wszelkimi zanieczyszczeniami, jakie mogły trafić do naszej butli.

System czystego powietrza firmy Apollo składa się z 2 skręcanych ze sobą metalowych części (mix aluminium i mosiądzu), pomiędzy którymi znajduje się wkład filtracyjny. Całość montowana jest pomiędzy I stopniem naszego automatu a wężem LP odchodzącym do II stopnia. Ponieważ filtr Bio Mirco jest wielkości przeciętnego transmitera wykorzystywanego przez komputery nurkowe, nie zwiększa w odczuwalny sposób wagi naszego sprzętu nurkowego, ani nie komplikuje i nie utrudnia jego obsługi.

micro-filtr-apollo-zestaw

micro-filtr-apollo-zestaw

Dużym plusem filtru Bio Micro jest brak konieczności nawilżania go, jak miało to miejsce w wielu podobnych produktach. Sprzęt Apollo jest, bowiem filtrem elektrostatycznym, posiadającym dodatkowo warstwę węgla aktywnego, co przekłada się na usuwanie wszelkich niepożądanych zapachów oraz zanieczyszczeń.

Filtr jest w pełni uniwersalny i pasuje do każdego rodzaju automatu, a jego instalacja jest prosta i szybka (wszystkie niezbędne narzędzia znajdziemy w zakupionym zestawie). Wkład filtracyjny Bio Micro działa przez ok. 50h licząc oczywiście czas spędzany pod wodą. Po tym okresie należy rozkręcić metalową obudowę produktu Apollo i wymienić wkład (w zestawie znajdują się 2szt.). Warto również prowadzić wizualna kontrolę wkładu filtracyjnego i jeśli zauważymy przebarwienia naszego wkładu, powinniśmy również go wymienić.
Całość posiada opatentowany i unikalny system absorbcji uderzeń, co pomaga ochronić I stopień jak i filtr Apollo Bio Micro przed uszkodzeniem mechanicznym.

apollo-polska filtr do butli nurkowych bio micro

apollo-polska filtr do butli nurkowych bio micro

Dzięki firmie 4You Safe Water Association ma na wyposażeniu filtry Bio Micro - do bezpłatnego użytku dla członków stowarzyszenia.

apollo baner

Darowizna na rzecz Safe Water Association

Kwota: PLN

Płatności obsługuje dotpay.pl

Bezpieczna Hańcza 1%

opp1proc