Buddy-Watcher - określ swoje bezpieczeństwo

Truizmem będzie stwierdzenie, że w nurkowaniu ważny jest system partnerski, komunikacja z partnerem i w grupie. Sposób komunikacji teoretycznie jest stały - znaki nurkowe, sygnalizacja latarką. Co jednak gdy nasz partner nie trzyma się nas tak blisko jak określaja to standardy lub jak byśmy oczekiwali... Co w sytuacji jeśli to my się zagapiliśmy, zapatrzyliśmy na "coś" co bez reszty zajęło naszą uwagę. Co jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę - dokładnie tu i teraz...

Istnieją na rynku systemy do komunikacji podwodnej - zaawansowane - stosowane w maskach pełnotwarzowych, umożliwiające swobodna rozmowę. Jednak ze względu na skomplikowanie i cenę nie są i pewnie nigdy nie wejdą do powszechnego użytku. Są też tańsze i prostsze, prymitywniejsze rozwiązania tego problemu - grzechotki, "tank bangery", sygnalizatory pneumatyczne zwane kaczorami. Każdy z nich ma zalety. Wszystkie mają też podstawową wadę - ich użycie zwraca uwagę wszystkich, którzy je słyszą. Nie są do w żaden sposób ukierunkowane komunikaty. W skrajnych wypadkach, ich wielość i częstotliwość użycia powoduje ich ignorowanie.

W lutym 2015 roku polską premierę na Targach Nurkowych Podwodna Przygoda miał system komunikacji podwodnej opartej na ultradźwiękach - Buddy-Watcher. Twórcy systemu postawili sobie za cel opracowanie dostępnego dla każdego nurkującego systemu, który nie będzie burzył spokoju nurkowania poprzez wyeliminowanie sygnałów akustycznych, takich jak stukanie czy grzechotanie. Dlatego opracowany został alarm wibracyjny, który jest łatwo rozpoznawalny nawet przez 10mm piankę nurkową czy suchy skafander. Komunikat alarmu jest uzupełniony aktywacją czerwonych diod LED na urządzeniu.

Obraz bez nazwy2

Buddy-Watcher to zupełnie nowy system ułatwiający i przyśpieszający komunikację między partnerami nurkowymi. Ultradźwiękowa technologia nawiązuje dla bezpośrednie połączenie z Twoim partnerem nurkowym. Gwarantuje szybkie wywołanie partnera z odległości do 20 metrów – nieważne czy chcesz pokazać piękną rybę czy potrzebujesz pomocy w sytuacji awaryjnej. To mogą być sekundy w których uwaga Twojego partnera jest dla Ciebie niezbędna. Przycisk wywołania uruchamia wibrację oraz czerwone diody w połączonym urządzeniu. Do 10 par nurkowych (20 nurków) może nurkować wyposażonych w Buddy-Watcher w promieniu 20m bez zakłóceń w komunikacji.

Do zasilania urządzenia zastosowany został akumulator litowo-jonowy (taki jak w telefonach komórkowych). Jedno ładowanie wystarcza na około cztery 60 minutowe nurkowania. NIE MA KONIECZNOŚCI OTWIERANIA URZĄDZENIA DO ŁADOWANIA LUB WYMIANY BATERII. Jak podaje producent niepogorszona jakość baterii to ponad 300 cykli ładowania a po tym okresie spadek wydajności to maksymalnie 20%. Ładowanie odbywa się poprzez kabel USB.

Buddy-Watcher FL

Możliwościach urządzenia są ogromne. W dniu premiery oferuje komunikacją między partnerami - 1 do 1. Kolejne zapowiadane funkcjonalności (trwają testy) to: funkcja DM - jeden wzywa wszystkich, wszyscy wzywają jednego, funkcja kontroli odległości - alarm aktywuje się gdy sparowane urządzenia tracą kontakt ze sobą, boot alarm - dodatkowy nadajnik na łodzi - jego uruchomienie aktywuje alarm u wszystkich sparowanych urządzeń. zasięg - ponad 300m - to wszystko w niedalekiej przyszłości... Ogromną zaletą jest możliwość dowolnej synchronizacji urządzeń (także w trakcie trwania nurkowania) oraz możliwość instalacji nowej wersji oprogramowania w przyszłości na zakupionych dzisiaj urządzeniach.

Po przeprowadzonych testach serdecznie polecamy to rozwiązanie - zarówno nurkującym parą jak i do komunikacji instruktor - DM w trakcie szkoleń i prowadzonych nurkowań.

Więcej o urządzeniu na stronie www.Buddy-Watcher.pl

Logo Buddy-Watcher

Darowizna na rzecz Safe Water Association

Kwota: PLN

Płatności obsługuje dotpay.pl

Bezpieczna Hańcza 1%

opp1proc